Стильний дім 0

Неказкові будиночки: cпорудження еко-будинків купольної форми

Купольні або сферичні споруди є популярними у світі, а своїми коренями сягають глибоко в історію розвитку людської цивілізації. Вони мають правильну аеродинаміку та ідеально тримають основу.

Сучасні купольні конструкції походять від «геодезичного куполу». Його в середині минулого століття розробив американський архітектор і винахідник Річард Бакмінстер Фуллер. «Геодезичний купол» – це унікальна сферична конструкція, зібрана з металевих балок. Вона є легкою і водночас надзвичайно міцною. Новинка зацікавила багатьох архітекторів світу і вони протягом десятиліть розробляли цікаві рішення в будівництві купольних споруд від геодезичних куполів до монолітного будівництва. Інженер-будівельник з Херсона розробив свій варіант будівництва сферичних конструкцій. Він виливає з якісного, легкого і суперміцного екструдованого пінополістиролу блоки, що з’єднується між собою, як дитячий конструктор Lego. Це полегшує і здешевлює транспортування деталей, аніж, скажімо, перевезення монолітних структур.

valiazh_eco

Представництво автора цього винаходу по Західній Україні є і в Рівному. Саме він привіз унікальну технологію на Рівненщину. І одразу  знайшовся той, хто захотів її випробувати.

Власником помешкання у вигляді напівсвери, яке звели за 2 дні, стала молода сім’я з Городища, що неподалік Рівного.

Загалом, як стверджують спеціалісти, вистачить всього дві години, щоб двоє людей на готовому фундаменті звели будинок – у Городищі витратили два дні тому, що робили ще стрічковий фундамент.  Купольну конструкцію використали як другий поверх і дах. І хоча блоки з пінополістиролу легкі, готову конструкцію, як хатинку з соломи, з дитячої казки, вовк не зруйнує. Вона важить близько тонни, адже  вкривається будівельною сіткою і штукатуркою або монтажним клеєм. Такий купол є надзвичайно міцним і завдяки своїй  формі стійкий навіть до таких ураганних вітрів, як смерч чи торнадо (на щастя, у нас їх не буває).

Купольний будинок дивує простором і світлом. Незвично яскраве освітлення досягається за рахунок того, що сонячні промені не ховаються за кутами будинку, а ніби ковзають сферою і проникають у сусідні вікна. До того ж кількість вікон в куполі регулюється лише бажанням замовника. Щодо інтер’єру, то тут також немає меж вашій фантазії. Жодних несучих стін. А це означає, що ви можете розташувати кімнати у своєму купольному будинку так, як хочете, а не так, як диктують вам будівельні правила. Або ж навпаки, лише перегородки, як натяк на кімнату, кухню чи вітальню. Щодо внутрішніх комунікацій, то і тут все просто. Звичайним канцелярським ножем прорізаються канавки під труби чи електричні дроти, а потім закриваються штукатуркою. За потреби щось поміняти, довбати, наприклад, цегляні стіни, не доведеться –  достатньо знову ж таки скористатися ножем.

У сферичних будинках із пінополістиролу надзвичайно прохолодно спекотним літом і тепло взимку. Він як термос тримає тепло, а для його підтримки достатньо двох обігрівачів.

valiazh_house

Можна сміливо говорити про те, що сферичний будинок завжди органічно впишеться  у будь- яку місцевість. Окрім того, унікальна технологія купольного будівництва дозволяє створювати будови різних форм і розмірів:  подовжені з обрізаними боками, півтора чи двоповерхові. Можна з’єднувати будинки  декількома сферами, а також під’єднувати їх до готових будівель. До того ж за цією унікальною технологією зводять не лише житло, а й ресторани, сауни, ангари.

Побудувати будинок з пінополістиролу, за технологією сферичного будівництва не лише швидко, а й дешево. Готовий купол 50 кв.м коштує 6 тисяч доларів. Легко порахувати вартість будівельних матеріалів, що потрібно було б витратити на зведення будинку такого ж розміру за класичною технологією.

І хоча на Рівненщині круглий будинок поки що один, в Україні їх будують уже років із десять. Чимала кількість купольних помешкань у Криму і на Херсонщині. Сьогодні технологію купольного будівництва активно впроваджують у Карпатах.

Архітектори усього світу вважають, що за круглими будинками майбутнє. Винахідники стверджують, що сферичні будови одні з найдовговічніших.

Принаймні років 50 капітального ремонту робити не потрібно буде – дах не протече, стіни не потріскаються. А ще йому не страшні навіть пожежі.

Також редомендуємо для перегляду

Коментарі відсутні

Написати коментар